معرفی چند کتاب برای مطالعه در قطار

معرفی چند کتاب برای مطالعه در قطار

در سال‌های گذشته مسافرت با قطار در بین مردم افزایش یافته است. دلایلی مانند: راحتی، ایمنی بسیار بالا، احتمال تصادفات بسیار کم، امکان سفر در هر شرایط آب‌و‌هوایی از جمله دلایل اصلی استقبال مسافران از سفر با قطار است.

راحتی قطار در مقایسه با دیگر سرویس‌های حمل‌و‌نقل قابل مقایسه نیست. ریتم یکسان قطار به مسافران این فرصت را می‌دهد تا سفری بسیار راحت و با آرامش را داشته باشند. بعضی از مسافران از این فرصت استفاده کرده و بعد از خرید بلیط قطار به دنبال کتاب‌هایی جهت مطالعه در قطار هستند.

مطالعه در قطار می‌تواند مانع از بی‌حوصلگی مسافران شده و مسافرتشان را لذت‌بخش‌تر نیز کند. در این مطلب قصد داریم تا چند کتاب برای مطالعه در قطار معرفی کنیم تا در سفر بعدی‌تان با قطار، بتوانید به آسانی کتاب موردعلاقه‌‌تان را از لیست زیر انتخاب کرده و در قطار مطالعه کنید.

 

کتاب‌های رشد شخصی

خرید بلیط قطار آسان‌ترین بخش شروع مسافرت با قطار است. اینکه در قطار چگونه خودتان را سرگرم کنید اهمیت زیادی دارد. مطالعه کتاب به‌خصوص کتاب‌های رشد شخصی به شما کمک می‌کنند تا بیشتر به خودتان توجه کرده و بر روی خودتان کار کنید تا بتوانید زندگی بهتری برای خودتان بسازید. در ادامه دو کتاب از بهترین کتاب‌های این دسته آورده شده‌اند.
\"null\"

کتاب پدر پولدار، پدر بی‌پول رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی نویسنده مشهور آمریکایی در این کتاب قصد دارد تا به این سوال جواب دهد که چرا بعضی از افراد با داشتن مدارج عالی تحصیلاتی، از نظر مالی در سطوح متوسط بوده، ولی بیشتر افرادی که به این مدارج نرسیده‌اند، کسب‌وکار خودشان را داشته و کارآفرین و ثروتمند هستند.

شکی در این نیست که بحث اقتصادی در هر خانواده‌ای همیشه اهمیت خود را دارد. به کمک این کتاب می‌توانید حلقه گمشده ناکامی‌های اقتصادی و مالی‌تان را پیدا کرده و با راه‌کارهای آن، هرچه بهتر هوش مالی‌تان را تقویت کرده و از نظر اقتصادی نیز پیشرفت کنید.

 

کتاب نمی‌گذارم کسی اعصابم را به هم بریزد آلبرت آلیس، آرتور لانگ

عصبانیت یکی از خصوصیات انسان‌ها است که استفاده نادرست از آن می‌تواند در بیشتر مواقع، باعث ناراحتی خودتان و اطرافیانتان شود. هرچه ما حساسیت‌های بیشتری به رفتارها و گفتارهای افراد دیگر داشته باشیم، بیشتر احتمال دارد تا با عصبانیت با آن‌ها رفتار کنیم.

عصبانیت می‌تواند باعث ناراحتی ذهنی و روانی ما شده و حتی برخی مشکلات جسمی نیز را برایمان در پی داشته باشد. در این کتاب با راه‌کارهای کارآمد و جامع یاد خواهید گرفت که به آسانی بتوانید در موقعیت‌های تنش‌زا، چه در محل کار باشید و یا حتی در جمع دوستان و خانواده‌تان، بتوانید خودتان را کنترل کرده و از زندگی‌تان بیشتر لذت ببرید، بدون اینکه به جسم و روان خود آسیب بزنید.

 

کتاب‌های رمان و داستان

یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌هایی که مسافران بعد از خرید بلیط قطار دارند، بی‌حوصلگی در قطار است. برای پرهیز از بی‌حوصلگی در قطار، بهترین راه‌کار، خواندن داستان و رمان است. لذتی که خواندن کتاب، به‌ویژه رمان برای مسافران فراهم می‌آورد، لذتی وصف‌ناشدنی است.

کتاب قلعه حیوانات جورج اورول

یکی از بهترین کتاب‌هایی که در قالب یک داستان کوتاه توانسته به آسانی شکل گرفتن یک دیکتاتوری را از دل یک انقلاب نشان دهد، همین کتاب است. کتاب قلعه حیوانات یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان بوده که داستان یک مزرعه کشاورزی را روایت می‌کند که در آن، حیوانات انقلاب کرده و صاحب مزرعه را از مزرعه‌شان بیرون می‌کنند و داستان‌هایی در ادامه برای حیوانات مزرعه رخ خواهد داد که خواننده را تا پایان مشتاق آن نگه می‌دارد.

جورج اورول نویسنده سرشناس انگلیسی-هندی در این کتاب با قلمی روان و گیرا خواننده را تا آخر داستان، مشتاق نگه می‌دارد.

 

رمان کیمیاگر پائولو کوئلیو

وقتی نامی از کتاب‌های رمان می‌بریم، اگر اشاره‌ای به رمان بی‌نظیر کوئلیو نکنیم، قطعا در حق این نویسنده پرآوازه برزیلی جفا کرده‌ایم. کیمیاگر یک رمان با روایتی بسیار جذاب بوده که برای جوانان و نوجوانان و هر کسی که در جستجوی هدف خویش در زندگی سردرگم است، مناسب است.

چوپان داستان کیمیاگر، سرزمین‌اش را به دنبال گنجی که در رویاهایش می‌بیند، ترک می‌کند. غافل از اینکه گنج در درون خود وی نهفته است. رمان کیمیاگر حاوی نکات قابل تأمل فراوانی است که قطعاً می‌تواند برای بسیاری از افراد در زندگی‌شان کاربردی باشد.

 

در پایان می‌توان گفت که قطار به دلیل راحتی بی‌نظیری که برای مسافران فراهم می‌آورد، همیشه یکی از بهترین وسیله‌های حمل‌ونقل برای مطالعه کتاب است. مطالعه کتاب در آرامش و راحتی که قطار دارد، قطعاً لذت‌بخش خواهد بود. توصیه ما به شما این است اگر از جمله افرادی هستید که عاشق مطالعه هستید، همیشه بعد از خرید بلیط قطار به فکر تهیه کتاب موردعلاقه‌تان باشید.

مطمئن باشید، تجربه‌ای که از مطالعه کتاب در قطار به دست خواهید آورد، به یکی از خاطره‌انگیزترین خاطره‌هایتان تبدیل خواهد شد.