بهترین پیتزاهای ایتالیا را در کجا می توان یافت؟

بهترین پیتزاهای ایتالیا را در کجا می توان یافت؟

پیتزا در میان غذاهای موجود در رستوران های ایتالیا حرف اول را می زند اما پیتزاهای تهیه شده در هر پیتزا فروشی طعم مشابه ای ندارند و هر کدام کیفیت منحصر به فرد خود را دارند. از این رو به معرفی پنج پیتزا فروشی عالی در ایتالیا می پردازیم: 


۱. دی متئو واقع در ناپل

تمامی پیتزاهای پخته شده در دی متئو بی نظیر و خوشمزه می باشند. پیتزا فروشی دی متئو پیتزاهایی بی نظیر و شگفت انگیز را پنیر ریکوتا و پرُوُولونه تهیه نموده و در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. مردم محلی معتقدند که پیتزاهای دی متئو بهترین پیتزای جهان است. این پیتزا فروشی  در سال ۱۹۳۶ تاسیس شده است و تعداد زیادی میز در داخل و تعداد زیادی کسب و کار خیابانی دارد. هم چنین کارگران زیادی هم پیتزاهای این مرکز را به سراسر منطقه می برند. 


۲. آلبرت واقع در ترنتو 

پیتزا فروشی آلبرت یکی از مراکز تولید پیتزاهای سنتی با طعم بی نظیر و فوق العاده می باشد. آلبرتو پاگلیانی این پیتزاها را از موادی نظیر سالامی تند، پیاز بنفش، فلفل دلمه ای، ماهی تون، زیتون، کِیپِر (نوعی گیاه از دسته میخک ها)، ریحان تازه و انواع پنیرها تهیه کرده و با ظاهری بی نظیر در اختیار مشتریان قرار می دهد. مجله آشپزی گمبرو روسو Alberto Pagliani را بهترین پیتزاپز در ایتالیا معرفی می نماید. برای تهیه پیتزاهای آلبرت حتما باید قبل از شروع ساعت کاری این مرکز به ترنتو رفته و پیتزای خود را تهیه نمایید. در غیر این صورت شما مجبور به تحمل صف های طولانی خواهید بود. 

۳. آی مارمی واقع در رم

آی مارمی به معنای مرمر بوده و نام غیر رسمی پیتزا فروشی پاناتونی می باشد. این نام به علت پیشخوان بلند و از جنس مرمر به این پیتزا فروشی تعلق گرفته است. فضای داخلی این مرکز شبیه به کافه تریا است و معمولا پیشخدمت ها پاسخگوی تعداد بالای مشتریان نمی باشند ولی طعم بی نظیر پیتزاها توجه ها را از این موضوع دور کرده است. آشپز آی مارمی پیتزاهای خود را در سبک کلاسیک رومی و با یک خمیر نازک و ترد همراه با پنیر و مواد فراوان تهیه می نماید. پیتزاهای مارگریتا (Margherita) و سالسیچا اِ فیور دی زوکا (Salsiccia E Fior Di Zucca) با سوسیس و شکوفه های کدوی سبز از محصولات بی نظیر این پیتزا فروشی به شمار می آیند که طرفداران زیادی دارند. 


۴. سانتارپیا واقع در فلورانس

پیتزا فروشی سانتاریپا در سال ۲۰۱۵ در فلورانس به وسیله ی جیووانی سانتارپیا تاسیس شد. او فارق التحصیل پالاتزو پرتوریو (Palazzo Pretorio) در پوجو (Poggio) می باشد. این پیتزاپز پیتزاهای مختلفی را در سبک کلاسیک همچون مارگریتا و مارینارا و در سبک مدرن و خلاقانه با استفاده از مواد غذایی همانند کدوتنبل و معده ی گاو تولید می کند‌. این امر باعث شهرت وی در فرهنگ آشپزی سنتی فلورانس گردیده است. Giovanni Santarpia برای نرم و ترد شدن خمیر پیتزا آن را به مدت ۴۸ ساعت در حالت استراحت قرار می دهد تا به خوبی پف کند. 


۵. پپه این گرنی واقع در کایاتزو

پیتزا فروشی پپه این گرَنی در سال ۲۰۱۲ تاسیس شد و اکنون در میان ۵۰ پیتزا فروشی برتر ایتالیا قرار دارد. پیتزاهای این مرکز بسیار ترد و نرم هستند و برای تهیه ی آن ها از موادی نظیر گوجه فرنگی های تازه، موزارلا، روغن زیتون و سبزیجات استفاده می شود. پیتزای لا پینسا (La Pinsa) از محبوب ترین پیتزاهای این پیتزا فروشی است که در آن پنیر گوسفندی پکورینو (pecorino)، مربای انجیر چیلنتو (Cilento) و یک لایه ی نازک از گوشت طعم دار وجود دارند. این مرکز توانسته جایزه ی ادبی پولیتزر را از جانب جاناتان گُلد دریافت نماید.